Description
Laser Printer Labels in colour suitable for laserjet label printers.
FREE DELIVERY on orders over £120 + VAT, £9.50 on orders below £120 + VAT (*See Exceptions) | All Prices Exclude VAT
Laser Printer Labels in colour suitable for laserjet label printers.
| Colour | Red, Blue, Yellow, Green, Pink, Cream, Orange |
|---|---|
| Adhesive | Permanent |
| Colour | Blue, Cream, Green, Orange, Pink, Red, Yellow |
| Material | Matt Paper |
| Label Size | 105×148.5mm |
| Label Width | 101 to 111mm |
| Label Height | 138 to 200mm |
| Label Shape | Rectangular |
| Sheet Size: | A4 |
| Labels per Sheet | 4 |
| Labels per box | 400 |
| Sheets per box | 100 |
| Equivalent | DPSO4 |
| Availability | Stock |
| Avery Compatible Code | DPSO4 |
| Brand | PFW Labels |
| Print Compatibility | Copier, Digital, Inkjet, Laser, Litho |
These labels are available from stock and available for Next day delivery when ordered by 3:30pm.
Delivery costs:
Next Day UK Mainland; Free Delivery on orders over £100 (excl VAT) & £8.00 on orders under £100.
For other delivery options, click here to view our delivery information page or contact us to discuss your requirements.
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.